Tereza Bicanová - specialistka na výživu dětí a zdravé stravování

O mně

Jsem nadšenou propagátorkou pestrého a výživného stravování plného barev a chutí.

Specializuji se převážně na výživu dětí. Věřím, že jako rodiče máme největší šanci ovlivnit to, jak se naše děti budou stravovat v dospělosti, jestli budou zdravé a žít spokojený a šťastný život.

Byly to právě moje děti, které mě přivedly na cestu odborného vzdělávání se v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Zkrátka mě jako mámu zajímalo, co svým dětem ve skutečnosti dávám na talíř a proč. Chtěla jsem umět sama se vědomě rozhodnout, co je zrovna pro mé děti TO nejlepší.

Za novou cestu jsem dnes vděčná.

Čtení odborných knih, účastí na nejrůznějších kurzech a přednáškách mě neskutečně bavilo.  Za rozhodnutí věnovat se této problematice profesionálně jsem dnes velmi ráda. Dnes jsem výživový poradce se státní profesní zkouškou a baví mě se vzdělávat v oboru dál. 

Poslední roky své nadšení z jednoduchého a pestrého vaření ze skutečných potravin šířím do dalších rodin. Ve svých on-line kurzech učím maminky, jakou pestrost nám příroda kolem nás nabízí a jakými způsoby ji můžeme lehce předkládat našim dětem. V kurzech učím ženy nejen teoretické a podložené informace o výživě, ale hlavně ukazuji v přesných video postupech, jak s novými surovinami pracovat v kuchyni, aby jídlo bylo skutečně výživné a chutné.

Tereza Bicanová - specialistka na výživu dětí a zdravé stravování
Tereza Bicanová - specialistka na výživu dětí a zdravé stravování

Vařím s maminkami a šířím radost z vaření.

Ráda předávám své znalosti a zkušenosti maminkám v mateřských centrech na nejrůznějších besedách. Vystupuji také na on-line konferencích Skutečně zdravé školy, kde dávám své tipy pro školy i školky ohledně výživy a stravování. V roce 2021 jsem uspořádala také kongres Klíč k výživě kojenců, který sledovalo přes 2000 lidí.

Tím vším si plním svůj sen o zdravější a spokojenější budoucnosti pro naše děti.

Pokud toužíš začít vařit zdravě a hledáš zkratku, jak se to naučit nejefektivněji, mrkni na moje praktické kurzy vaření. A v případě, že hledáš řešení na konkrétní problém, napiš si o osobní konzultaci.

PS: Svou první bábovku jsem upekla již v 8 letech a od té doby jsem od babičky dostávala jednu kuchařku za druhou. A přestože ráda vařím a peču, nejsem ten typ, co rád tráví v kuchyni hodiny a hodiny času :-).